تصوری که مردم از رمپ دارند یک فضای شیب‌دار بتنی است که در طبقات پارکینگ و برای جابجایی خودروها در طبقات به صورت پیچ‌درپیچ طراحی می‌گردد و فضای بسیار زیادی را از فضای ساختمان درگیر می‌کند. اما با روش‌های جدید می‌توان این فضا را به حداقل کاهش داد و به طرز چشمگیری جاهای قابل استفاده در پارکینگ برای پارک خودرو را افزایش داد. استفاده از جک‌های خودرو بر هیدرولیکی و برقی و همچنین آسانسور خودرو بر یکی از این روش‌ها است و روش دیگر هم استفاده از رمپ مکانیزه است. رمپ مکانیز بسیار ایمن و مستحکم است که استفاده بهینه از فضا را نیز به همراه دارد. که شرکت پلاس پارکینگ سازنده انواع آسانسور خودروبر و پارکینگ مکانیزه اولین نمونه آن را در ایران ساخته است.

رمپ مکانیزه پارکینگ خودرو یا رمپ متحرک یکی از سیستم‌های است که این امکان را می‌دهد که یک ورودی را برای دو طبقه مورد استفاده قرار داد.

اگه به شکل زیر نگاه کنید بیشتر با رمپ مکانیزه آشنا می‌شود.

رمپ مکانیزه متحرک پارکینگ خودرو یا آسانسور خودروبر شیب دار

همانطور که در شکل بالا مشاهد نمودید از یک ورودی برای دو طبقه یکی زیرزمین و دیگری برای طبقه همکف استفاده شده است.

این رمپ مکانیزه توسط شرکت پلاس پارکینگ در منطقه قلهک خیابان شهید کلاهدوز (خیابان دولت) سه راه نشاط برای یک نمایشگاه خودرو نصب شده است.

اگر دو طبقه پارکینگ مشابه این نمایشگاه داشته باشد و فضای کمی برای اجرای رمپ بتنی داشته باشد می‌توانید با نصب رمپ مکانیزه این کمبود فضا را جبران نمود و اتومبیل‌ها را در دو طبقه پارک نمود.

این رمپ مکانیزه این امکان را بوجود آورد که با یک ورودی بتوان  در دو طبقه خودروها را پارک کرد.

 

قیمت آسانسور خودرو بر یا بالابر ماشین و معرفی انواع مدل

 

مکانیزم دنده شانه و گیربکس حلزونی

در این رمپ مکانیزه خودرو از سیستم دنده شانه و گیربکس حلزونی استفاده شده است.

مکانیزم دنده شانه

چرخ دنده یکی از قطعات و لوازم جانبی سیستم انتقال نیرو در صنعت می‌باشد، که در انواع مختلفی چون شانه‌ای موجود می‌باشند.

از دنده شانه برای تبدیل حرکت دورانی به حرکت خطی استفاده می‌شوند. یک مثال خوب برای این چرخ دنده‌ها فرمان اتومبیل است. فرمان، چرخ دنده‌ای را می‌چرخاند که با چرخ شانه‌ای در تماس است. وقتی شما فرمان را می‌چرخانید، با توجه به جهت چرخش فرمان، شانه به سمت چپ و یا راست حرکت می‌کند و باعث حرکت چرخ‌ها می‌شود. در برخی از ترازوها نیز برای چرخاندن عقربه از سیستم مشابهی استفاده می‌شود.

از این چرخدنده‌ها برای تبدیل حرکت گردشی به خطی یا بالعکس استفاده می‌شود.

دنده شانه به شکل یک خط‌کش است که روی یکی از وجوه آن دندانه‌هایی عمود بر محور طولی ایجاد شده است. این نوع چرخدنده شانه‌ای با یک چرخدنده ساده درگیر می‌شود و با این جفت چرخدنده می‌توان حرکت گردشی را به حرکت خطی تبدیل کرد.

در این رمپ مکانیزه از دو ستون با مکانیزم دنده شانه برای ایمنی و قدرت بیشتر استفاده شده است.

این رمپ مکانیزه با قدرت جابجایی 4000 کیلوگرم بار را داشته و از این بابت کلیه اتومبیل‌های سواری و شاسی بلند شامل آن می‌شوند.

ابعاد ( طول و عرض ) آن بر اساس شرایط محیطی و سفارش خریدار در چهارچوب مشخصات تعیین شده و استاندارد رمپ‌های خودروبر قابل تغییر و سفارش است.

موارد کاربرد رمپ خودروبر پارکینگ:

ورودی و خروجی پارکینگ ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی ، نمایشگاه ، تعمیرگاه و گاراژها اتومبیل پرتردد.

رمپ اتوماتیک فلزی پارکینگ

مزایای مکانیزم دنده شانه نسبت به جک هیدرولیک:

در رمپ مکانیزه هم می‌تواند از جک هیدرولیک استفاده نمود که بنا به دلایل زیر از سیستم دنده شانه استفاده شده است.

ایمنی بسیار بالا و خود قفل شونده:

ترکیب گیربکس حلزونی و دنده شانه یک سیستم خود قفل شوندگی ایجاد می‌کند که باعث امنیت و ایمنی این رمپ متحرک برای خودروها و کاربری این سیستم ایفا می‌کند.

هزینه تعمیر و نگهداری کم

سر و صدای بسیار کم

بدون آلودگی و کثیف کاری

نیاز به فضای کم

شیب رمپ برای پارکینگ چه میزان است؟

برای رمپ پارکینگ نباید شیب رمپ از 15 درجه بیشتر باشد. که در این رمپ اتوماتیک ساخت شده توسط شرکت پلاس پارکینگ مقدار شیب رمپ در هنگام پایین آمد ماشین 14 درجه و شیب رمپ برای بالا رفتن ماشین 11 درجه میباشد.

طول کورس برای جابجایی عمودی:

در این رمپ متحرک طول کورس برای جابجایی عمودی 275 سانتیمتر می‌باشد که برای پروژهای مختلف این ارتفاع بنا به شرایط پارکینگ متفاوت میباشد.

رمپ مکانیزه فلزی پارکینگ اتومبیل

عرض رمپ پارکینگ خودرو چقدر است؟

عرض رمپ پارکینک بتنی یا سیمانی برای یک خودرو باید بین 3 تا 3.5 متر باشد. و عرض این رمپ مکانیزه 2.5 متر و طول رمپ فلزی 5.7 متر می‌باشد.

البته بیش از یازده روش برای رفع مشکلات پارکینگ در ساختمان‌ها وجود دارد که می‌توان در یک فضای مشخص تعداد جای پارک‌ها را افزایش داد و یا از فضاهای بلااستفاده برای پارک خودرو استفاده نمود. که شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان در این خصوص با کارشناسان پلاس پارکینگ از طریق شماره‌های 09120536138 و یا 02128421245 تماس بگیرید و با ارسال فیلم از محل مورد نظر، مشاوره و حدود قیمت اجرای پروژه را دریافت نمایید.

مشاوره به برج سازان و سازندگان ساختمان، طراحان و معماران در امر پارکینگ مکانیزه:

صنعت پارکینگ مکانیزه یک صنعت جدید در ایران است که بیشتر طراحان و معماران ساختمان با قوانین پارکینگ مکانیزه، انواع و ابعاد پارکینگ مکانیزه آشنایی ندارند. خوشبختانه شرکت پلاس پارکینگ توانسته در سال‌های اخیر در این زمینه به برج سازان و سازندگان ساختمان، طراحان و معماران مشاوره و آموزش داده تا در طراحی‌های معماری بتوانند از پارکینگ مکانیزه استفاده کنند. تا با استفاده از پارکینگ فول مکانیزه مشکلات کمبود فضای خود را جبران کنند.

ضوابط پارکینگ مکانیزه

شرکت پلاس پارکینگ با کسب تجربه در زمینه قوانین آتشنشانی هم توانسته مشکلات مالکان در زمینه تایید آتشنشانی یاری نموده و به امر ساختمان سازی سرعت بیشتری ببخشد.

شما برج سازان و سازندگان ساختمان، طراحان و معماران برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قوانین پارکینگ مکانیزه در طراحی و قوانین آتشنشانی پارکینگ مکانیزه میتوانید با مشاوران از طریق شماره‌های 09120536138 و یا 02128421245 تماس بگیرید.

 دستورالعمل‌های شهرداری‌، آتشنشانی و دستورالعمل مرکز تحقیقات مسکن الزاماتی را برای تامین پارکینگ در نظر گرفته‌اند که کار را برای برج سازان و سازندگان ساختمان کمی سخت می‌کند و ما این وعده را به تمامی برج سازان و طراحان معماری می‌دهیم که در این وظیفه آنها را یاری خواهیم کرد. شما براحتی می‌توانید طراحی پارکینگ خود را به ما بسپارید. شرکت پلاس پارکینگ به شما کمک می‌کند که به اهداف خود در دستیابی به راه حل‌های مفید برای پارکینگ برسید.